BSZ: Krátké představení se.
Veronika: Jmenuji se Veronika, je mi 24 let, studuji na fakultě Humanitních studií obor Sociální pedagogika a v BSZ jsem prezident.

BSZ: Kdy přišel ten moment, že sis řekla, že chceš v BSZ zůstat?
VeronikaPamatuju si to docela přesně - bylo to po zorganizovaném výletu do Vizovic (města, odkud pocházím). Ten moment, když jsme seděli s Erasmáky na trávě v našem parku a povídali si byl fakt skvělý. Uvědomila jsem si, že jim jako čeští studenti můžeme hodně dát a taky jsem zjistila, že zvládnu převzít zodpovědnost. Od toho okamžiku (podzim 2016) jsem se rozhodla, že se nechci v BSZ jen bavit, ale také pomáhat.

BSZ: Jak by ses popsala teď? Jak ti k tomu pomohlo ESN?
Veronika: Momentálně jsem šťastná. Je to spojeno s mnoha faktory, ale jedním z nich je také to, že každou novou věc se snažím brát jako výzvu a učím se nelámat si hlavu nad problémy, které nejdou ovlivnit. Jsem docela stresař, takže je spolupráce se mnou někdy dost náročná (teď chci poděkovat hlavně těm, kteří se mnou v BSZ pracují), ale nikdo nejsme dokonalí a každým novým úkolem se učíme. V tomto mi určitě ESN pomohlo.

BSZ: Řekni nám něco o tvé ESN kariéře.
Veronika: Začínala jsem jako klasický buddík. Netrvalo mi dlouho a zorganizovala jsem výlet do mých rodných Vizovic a tím to vlastně všechno začalo. Poté jsem začala působit jako SocialErasmus a ExchangeAbility koordinátor – to znamená, že jsem organizovala akce, kde si studenti mohli zkusit jíst po tmě, venčit psy z útulku, malovat bez rukou nebo debatovat o dokumentárních filmech. V dalším akademickém roce už jsem byla zvolena na pozici Human Resources, což znamenalo, že jsem měla na starost práci s nováčky, teambuildingové aktivity i víkendový teambuilding na chatě. Od července tohoto roku pak zastávám post prezidenta.

BSZ: Které hodnoty organizace jsou pro tebe nejatraktivnější?
Veronika: Otevřenost novým věcem a novým lidem. To, že každý nápad má svoji cenu. Že i přes rozdílné kultury, jsme lidé se stejnými potřebami.

BSZ: Co bylo pro tebe za tu dobu v ESN nejtěžší?
Veronika: Zjistit, že nestačím na všechno, co bych chtěla a musím se naučit, že chyby jsou naší součástí. Hlavní je se z nich poučit a zkusit to znovu.

BSZ: Co tě motivuje pokračovat?
Veronika: Pořád vidím smysl v tom studentům, kteří sem přijedou na svůj Erasmus, pomáhat. Chci, aby se tady cítili skoro jako doma a aby se ve Zlíně nenudili.

BSZ: Popiš ESN ve třech slovech
Veronika: Přátelství, zábava, povinnost

BSZ: Co ti ESN dalo
Veronika: Možnost posouvat svoje limity. Zkusit si organizovat, vést lidi, motivovat. Přicházet s novými myšlenkami. Možnost mluvit anglicky téměř každý den. Poznávat lidi ze všech koutů světa. Najít si na škole kamarády, kteří nestudují stejný obor.

BSZ: Co ti ESN vzalo?
Veronika: Vzalo mi to vše velké množství volného času. Myslím ale, že jde o to čas kvalitně investovat a tento kvalitně investovaný byl.

BSZ: Je ještě něco spojeného s ESN co bys chtěla zmínit?
Veronika: Jak jsem již říkala, působila jsem na pozici SocialErasmus a ExchangeAbility koordinátora (teď se tato pozice pojí s organizování Social Inclusion Days, což je 15 dní, ve kterých má každá sekce možnost nabídnout studentům zapojit se do aktivit, kterými mohou pomoci lidem kolem sebe) a v rámci této pozice jsem jela na meeting do Brna. Sama. Mezi cizí lidi, které jsem neznala. Nakonec to bylo super, seznámila jsem se s dalšími fajn lidmi, prodiskutovala zajímavá témata a odjížděla jsem s pocitem, že vím zase o něco víc.

BSZ: Za co jsi vděčná BSZ?
Veronika: BSZ jsem vděčná za partu lidí, na které je spolehnutí a se kterými ráda zajdu ven, i když nemusíme zrovna řešit nic důležitého a chceme se jen pobavit.

BSZ: Jaký je tvůj vysněný nováček?
Veronika: Někdo, kdo se nebojí a skočí do toho po hlavě jako jsem to udělala před dvěma lety já. Byla jsem (a pořád jsem) tak trochu blázen a prostě jsem chtěla dokázat ostatním a především sobě, že na to mám. Takové lidi potřebujeme. Ty, kteří věří, že v sobě mají potenciál a chtějí ho využít pro dobrou věc. Jsou zodpovědní a mají smysl pro férové jednání. Pak už je možné cokoliv.

Chceš se přidat též? Tak nezapomeň navštívit náš event Don't Worry Be Buddy

Author: